اینترنت اشیاء دیدگاهی جدید در دنیای تکنولوژی که با آمدن خود تغییرات اساسی در آن ایجاد کرد. اما ایا این تکنولوژی امن است؟ امنیت برای IOT چگونه تعریف شده است؟ برای این تکنولوژی امنیت چگونه تعریف شده است؟ در ادامه به همه این موضوع‌ها می‌پردازیم:

امنیت اینترنت اشیاء چیست؟

امنیت اشیاء به روش‌هایی می‌گویند که سیستم‌های اشیاء شما را امن می‌کنند. ابزارهایی که در این نوع امنیت استفاده می‌شوند از تهدیدات و نقض قوانین جلوگیری می‌کنند. خطرات احتمالی را شناسایی می‌کند و در صورت لزوم جلوگیری می‌کنند. حتی با این ابزارها می‌توانید آسیب‌ها را رفع کنید. امنیت اشیاء سه اصل محرمانگی، در دسترس بودن و یکپارچگی را تضمین می‌کند.

امنیت، امنیت، امنیت

امنیت در حوزه IT به اقدامات، راه‌ها و روش‌ها، ابزار‌ها، و نیروهای انسانی که برای دفاع از اطلاعات یا دارایی‌های دیجیتال یک سازمان به کار برده می‌شود می‌گویند. هدف استفاده از این ابزارها محافظت از دارایی‌ها، دستگاه‌ها و مقابله با اختلالات و یا سوء استفاده هکران از اطلاعات است. تهدیدات یک سازمان می‌تواند داخلی و یا خارجی باشد که در هر صورت مخرب هستند.

IOT

اهمیت امنیت IOT

برای بهبود بخشیدن به کار وزندگی ما IOT راح حل هایی را ارائه میدهد که میتواند باعث ایمن شدن جاده ها، خانه ها، ماشین ها و حتی تولید و مصرف محصولات شود.  دستگاه‌های متصل به اینترنت از زمان ارائه تا به امروز سعی به بهبود نحوه زندگی بشریت داشته است.

اعتماد

مزایایی که اینترنت اشیاء دارد را نمی‌توان زیر سوال برد. اما با این حال برخی از امن نبودن این تکنولوژی صحبت می‌کنند به هم دلیل برخی از کسب و کارها این تکنولوژی را انکار می‌کنند. طبق تحقیقات به دست آمده %90 استفاده کنندگان از این تکنولوژی به امنیت آن اعتماد ندارند. از این رو یکی از چالش‌ها امنیت است. برای ایجاد امنیت در اینترنت اشیاء باید امنیت از همان ابتدای راه اندازی طراحی شود تا اگر برای یک بخش خطری پیش آمد امنیت کل به مشکل نخورد.

اینترنت اشیاء

زیرساخت‌ها

برای اینکه امنیت ما در این تکنولوژی برقرار شود باید امنیت را از زیر ساخت شبکه شروع کرد. با این کار اطلاعات به صورت ایمن در فضای ابری ذخیره می‌شوند و اصل یکپارچگی نیز با این کار برقرار می‌شود. شما برای ایجاد یک بستر امن باید با متخصصان در این زمینه مشورت کنید زیرا این کار به تخصص فراوان نیاز دارد. برای مشاوره و پیدا کردن رویکرد های جدید میتوانید با مشاوران ما در ژیپان در تماس باشید.

یک استراتژی مناسب می‌تواند طیف عظیمی از رویکردها برای مقابله با هر گونه اختلال احتمالی که برای بر هم زدن امنیت باشد را دارا باشد. شناسایی، پیشگیری، و در صورت نیاز به پاسخ به تهدیداتی که برای سازمان صورت می‌گیرد که خارج از سیاست‌های سازمان است را با زیرساختی مناسب می‌توان فراهم نمود.

طراحی

همانطور که می‌دانید محصولات اینترنت اشیاء روز به روز در حال افزایش هستند و امنیت آنها نگرانی برای همه افراد به وجود اورده است.  شرکت‌هایی مثل گوگل، سیسکو، آی بی ام، اینتل و …. که پیشرو در این حوزه هستند به زودی شیوه زندگی، کار و همه جوانب را تغییر خواهند داد. اما می‌تواند از همه تهدیدات احتمالی جلوگیری کنند؟ جواب این سوال خیلی واضح است. این دستگاه‌های متصل به اینترنت به خودی خود داری امنیت نیستند و باید آنها را از طریق شبکه و طراحی خوب ایمن کرد.

کلام ژیپان

اینترنت اشیاء در کل تکنولوژی مفیدی است اما اگر به صورت درست و ایمن از آن استفاده شود. با این تکنولوژی زندگی کردن، کار کردن، مسافرت رفتن و همه این کارها آسان و آسانتر می‌شود. برای مشاوره امنیت و هک با ژیپان در تماس باشید.