خدمات امنیت سایت از چه طریقی برقرار می‌شود؟ خدمات امنیت سرور چیست و چه راه کارهایی برای محافظت از اطلاعات وجود دارد؟ در این مقاله به خدمات امنیت می‌پردازیم:

خدمات امنیت سایت

امنیت سایت به مجموعه اقداماتی که برای در امان ماندن اطلاعات یا داده‌های سایت شما در برابر هکران صورت می‌گیرد می‌گویند. اگر امنیت سرور برقرار نشود چه اتفاقی می‌افتد؟ ممکن است وب سایت شما تخریب شود، وب سایت شما از دسترس خارج شود(DOS)، از دست دادن یا به خطر افتادن اطلاعات مشتریان یا یک سازمان وابسطه به سایت شما. اینها تنها جزئی از خطرات احتمالی در صورت نداشتن امنیت است.

خدمات امنیت سایت کدام خطر ها را دور میکند؟

DDOS: خارج کردن وب سایت از دسترس کاربران، کند کردن سایت و حتی از کار انداختن کامل سایت شما کاری است که DDOS  انجام می‌دهد.

بدافزار: اجازه دسترسی به سایت را برای هکران راحت می‌کند. سرقت اطلاعات، ایجاد و پخش هرزنامه و از این قبل کارها توسط بدافزارها قابل اجرا است.

لیست سیاه: در این صورت شما از نتایج جستجو‌های صفحات گوگل حذف می‌شوید. یعنی به کاربران نمایش داده نمی‌شوید.

Vulnerability exploits: اکسپلویت‌های آسیب پذیر، هکر‌ها با استفاده از یک روزنه آسیب‌پذیر از سایت شما می‌توانند به همه اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

تخریب: در این نوع حمله هکر محتویات خود را که اغلب مخرب هستند با محتویات اصلی سایت شما جابجا می‌کند.

خدمات امنیت سایت

تهدیدات نام برده بر همه جنبه‌های امنیت اطلاعات یعنی محرمانه بودن، یکپارچگی و دردسترس بودن اثر می‌گذارد و می‌تواند به تمام اجزا سایت از اعتبار گرفته تا صاحب سایت آسیب بزند.

اهمیت امنیت سایت

اگر می‌خواهید فعالیت‌های خود را در سایتتان ادامه دهید بهترین راهکار برای این امر برقراری امنیت است. اگر سایت شما تا به امروز مورد حمله قرار نگرفته است دلیل به امن بودن سایت شما نیست. تا زمانی که یک وب سایت مورد اتک قرار نگیرد اهمیت امنیت را متوجه نمی‌شویم. بعضی‌ها بر این باورند که با برقراری امنیت دیگر سایت آنها مورد حمله قرار نمی‌گیرد اما این باور اشتباه است. با برقراری امنیت شما از آسیب‌پذیری سایت محافظت می‌کنید. یعنی از خسارات وارده جلوگیری می‌کنید.

اما خدمات امنیت از کاربران ما در برابر چه چیزی محافظت میکند؟

خدمات امنیت سایت

اطلاعات سرقت‌شده: اطلاعات پرداخت، ایمیل‌ها داده‌های جذابی که هکران بیشتر از هرچیز دیگیری به دنبال آن هستند.

Phishing: برخی از صفحات وب توسط هکران طراحی می‌شوند تا اطلاعات مهم و شخصی کاربر را دریافت کنند و از آن سو استفاده کنند.

دزدیدن صفحه: هکران با تحت کنترل گرفتن صفحه یک هدف‌های خود را انجام می‌دهند و این کارها اصلا توسط کاربر انجام نمی‌شود و در این امر بی‌اختیار است.

تغییر مسیر: بعضی اوقات پیش می‌آید که به آن صفحه وبی که می‌خواهیم هدایت نمی‌شویم و به یک سایت که اصلا قصد رفتن به آن را نداریم می‌رویم.

هرزنامه سئو: با هدایت کاربر به صفحاتی که پر از لینک‌های مخرب و غیر معمول هستند آنها را به سمت وب‌سایت‌های مخرب می‌برنید.

چرا ما به خدمات امنیت سایت نیاز داریم؟

در ادامه چند دلیل اصلی را با هم مرور می‌کنیم:

 • شرکت‌های هاستینگ امنیت را بر روی سروری که وب سایت شما روی آن قرار دارد برقرار می‌کنند. باید توجه داشته باشیم که فقط از سرور محافظت می‌کنند نه وب سایت شما. یک مجتمع مسکونی را تصور کنید که یک نگهبان دارد. نگهبان از کل ساختمان محافظت می‌کند اما هر شخص باید در آپارتمان خود را قفل کند.
خدمات امنیت سرور
 • برقرای امنیت برای سایت مطمعنا ارزان تر از یک حمله سایبری است.
 • با برقراری امنیت حفظ شهرت کنید. اگر سایت شما مورد حمله سایبری قرار بگیرد شما شهرت خود را از دست می‌دهید. خود شما اگر اطلاعات شخصیتان از یک سایت دزدیده شود باز هم به آن سایت بر می‌گردید؟
 • شناسایی بدافزارها و جلوگیری از رشد آنها و یا جلوگیری از backdoorها که بیشتر حملات اکثرا از این طریق انجام می‌شود.

خدمات امنیت سایت کدامند؟

SSl: از اطلاعات و داده‌ها در هنگام انتقال از سایت به سرور محافظت می‌کند. این اطلاعات شامل شماره کارت، ادرس ایمیل، شماره تماس کاربر و… است. باید توجه داشته باشید تنها داشتن یک SSl به طور کامل نمی‌تواند از سایت شما محافظت کند. زیرا کار آن فقط محافظت در حال انتقال است.

فایروال برنامه وب waf: این نوع فایروال به طور خودکار حملاتی که برای سایت های کوچک ممکن است صورت بگیرد را خنثی میکند. معمولا این حملات توسط ربات های برنامه نویسی شده انجام میشود. این ربات ها با جستجو در سایت و پیدا کردن حفره های امنیتی حمله های خود را شروع میکنند.

خدمات امنیت سایت

اسکنر سایت: زمان، مهم‌ترین مبحث حال حاضر در دنیاست. وقتی که یک سایت مورد اتک یا حمله قرار می‌گیرد. هرچقدر زمان بیشتری صرف شود تخریب بیشتری روی سایت انجام می‌شود. پس زمان بسیار مهم است. یک اسکنر به طور مداوم سایت را اسکن می‌کند و به دنبال بدافزار یا خطرات احتمالی می‌گردد.

بروزرسانی: وبسایت‌هایی که از سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌کنند بدلیل آسیب پذیری که از سمت برنامه‌های شخص ثالث صورت می‌گیرد بیشتر در معرض خطر هستند. با بروزرسانی به موقع می‌توان از این روند جلوگیری کرد.

راهکارها و دستور عمل‌های زیادی از قبیل استفاده از سیستم عامل‌های مناسب، انواع فایروال‌ها ، انواع آنتی ویروس‌ها، سطح دسترسی‌ها، استفاده از پسوردهای امن و …. که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ژیپان در تماس باشید.

خدمات امنیت سرور

سرورها سیستم های بسیار قدرتمندی هستند که چندین پروسه و سرویس را با هم مدیریت می‌کنند. سرورها ارائه دهنده خدمات هستند. از این رو امینت آنها بسیار مهم است. در نتیجه هدف بسیاری از هکرها سرورها هستند.در امنیت سرور حفاظت از اطلاعات و داده‌هایی که بر روی سرور قرار دارند در اولویت است. در خدمات امنیت سرور با استفاده از ابزارها و تکنیک‌هایی که از نفوذ هکران جلوگیری می‌شود استفاده می‌شود.

لایه‌های امنیت سرور:

سیستم عامل پایه : خدمات حیاتی و توجه و تمرکز بر روی اجرای امنیت

برنامه‌های میزبانی شده: کنترل خدمات هاستینگ و کنترل محتوا بر روی سرور.

امنیت شبکه: جلوگیری از ویروس‌ها، حملات آنلاین و سوء استفاده‌ها.

اگر یک سرور امن را انتخاب نکنید با خطرات تجاری و آسیب زدن به برند و در نتیجه از دست دادن شهرت را در پیش رو خواهید داشت.

خدمات امنیت سایت

تامین امنیت سرور:

خدمات تامین امنیت سرورهای بزرگ کاری تخصصی و دارای پیچیدگی‌های خاصی است. از این رو هر کسب و کار آنلاین نیاز دارد که از سرور استفاده کند و باید از خطرات آن اگاه باشد و به فکر ایجاد امنیت باشد. مدیریت خوب و عملکرد می‌تواند به امنیت سرور و در نهایت بهبود کسب و کار شما کمک کند. اگر از یک شرکت تامین کننده امنیت استفاده نمی‌کند باید موارد زیر را رعایت کنید:

خدمات امنیت سایت
 • انها را قفل نگه دارید
 • محدود کردن دسترسی و نظارت بر روی اجزا
 • بررسی گزارشات سرور
 • ارزیابی و آماده سازی محیط در برار دما و اتش سوزی

مواردی که سرورها به آن نیاز دارند:

 • فایروال‌ها
 • پشتیبانی و بروزرسانی نرم‌افزاری
 • نرم‌افزارهای امنیتی عالی و مورد اطمینان
 • خدمات نگهداری و پشتیباینی
خدمات امنیت سایت

فایروال شبکه و امنیت آن:

فایروال‌ها می‌توانند هم سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری باشند. این سیستم به شما کمک می‌کند که هم ترافیک خروجی و هم ترافیک ورودی را فیلتر کنید. از این رو دستگاه‌های فایروال می‌توانند:

 • جلوگیری از ارسال ایمیل‌های مخرب
 • جلوگیری از دانلود‌های مخرب که صورت می‌گیرد.
 • جلوگیری از دسترسی به وب سایت‌های غیر مجاز و مخرب
خدمات امنیت سایت

فایروال‌های سخت‌افزاری از دسترسی‌های غیر مجاز جلوگیری می‌کنند. فایروال‌های نرم‌افزاری روی کامپیوترها و حتی دستگاه‌های جدا نصب می‌شوند. این نوع فایروال معمولا بخشی از سیستم عامل است و پیکربندی و کنترل بعضی از برنامه‌ها را شامل می‌شود.

راه کارهای جذاب و عالی برای تامین امنیت سرور وجود دارد که شامل: استفاده از SSH، FTPS، SSL، ایجاد سطح دسترسی، استفاده از شبکه خصوصی و .. که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ژیپان در تماس باشید.

کلام ژیپان

امنیت در هر زمینه و کسب و کاری جزو اولویت‌ها است. در کسب و کارهای آنلاین مهم‌ترین چیز اطلاعات کاربران و خود شرکت است که به راحتی با برقراری امنیت میتوان از آنها محافظت کرد. برای کسب اطلاعات خدمات امنیت سرور با تیم ژیپان در تماس باشید.